ÍZEK AZ ALPOKALJÁN, NATÚRPARKI GYÖNGYSZEMEK

KÉSZÜLÜNK EGY ÚJDONSÁGGAL AZ ORSOLYA NAPRA!!!

Az Írottkő Natúrparkért Egyesület a helyi lakossággal együttműködve 2020-ban a Natúrpark több településén összegyűjtötte a „Leader program” keretében a települések Gyöngyszemeit. A féltve őrzött gyöngyszemek gasztronómiai, kézműves remekeit ez évben együtt szeretnénk a nagyközönség elé tárni a 2021-es „Orsolya napi vásáron”. A Magyar Nemzeti Vidéki Hálózattal és a Magyar Natúrpark Szövetséggel együttműködve a „Civil Ízek Utcájában”, a vár melletti Diáksétányon önálló sarkot alakítunk ki a Natúrparki Gyöngyszemeknek. A települések mellett a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat is külön standdal várja a látogatókat.

A várudvarban az Írottkő Natúrpark standjánál a vásár mindkét napjának délutánján lehetőség lesz a Natúrpark ízeiből a zsűrizett finomságok kóstolására, megvásárlására. A gyerekek a szombati napon találkozhatnak a mesetúráról ismert Szala Bandival és családjával - az interaktív mesejáték a klímaváltozással ismerteti meg a gyerekeket. Szombat délután a látogatók azt is megtudhatják, mit rejt egy különleges bőrönd…

Szeretettel várjuk a látogatókat, hogy ismerjék meg az Írottkő Natúrpark településeinek Gyöngyszemeit!